Turistom vo vlastnom regióne

logo

Prostredníctvom Liptov Region Card môžu občania Liptova spoznávať svoj región lacnejšie. Liptov Region Card si naši obyvatelia môžu jednoducho objednať cez web stránku regiónu visitliptov.sk a získajú online kartu do svojho telefónu ....

a pokiaľ chcú plastovú verziu karty alebo potrebujú asistenciu pri vybavovaní karty, tak môžu navštíviť niektoré z infocentier v Liptovskom Mikuláši, Liptovskom Hrádku, Liptovskom Jáne alebo v Ružomberku, kde im radi pomôžu.

Liptov je krásny a turisticky atraktívny región, ale poznajú ho aj domáci? A majú šancu ho spoznávať tak ako turisti? Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV prišla s nápadom ako umožniť domácim, aby sa stali doslova turistami vo vlastnom regióne, či vo svojom meste alebo v obci. Do konca júna majú jedinečnú možnosť získať bezplatne kartu zliav Liptov Region Card.

Práve teraz, ešte pre letnou sezónou, prichádza jedinečná možnosť a  všetci  obyvatelia regiónu Liptov (okresov Liptovský Mikuláš a Ružomberok) môžu získať zľavovú regionálnu kartu Liptov Region Card zadarmo. Karta poskytuje v jej aktuálnom letnom cykle - napojenom na hlavnú letnú sezónu, dokonca viac ako 85 zliav naprieč regiónom. Ide o zľavy do vodných atrakcií, servisov bicyklov, cez múzeá a galérie, kino, až po zľavy v reštauráciách, v ktorých sa každodenne domáci obyvatelia stravujú.

„Častokrát si myslíme, že svoj región či mesto poznáme dobre. Nakoniec však prichádzame na to, že to tak nie je. Aj preto ponúkame obyvateľom našich okresov Liptovský Mikuláš a Ružomberok možnosť získať bezplatne kartu zliav Liptov Region Card. Verím, že ju domáci využijú a aj vďaka karte zliav objavia nové miesta, ktoré možno ešte nepoznajú alebo si vďaka úspore konečne doprajú to, prečo sem merajú cestu dovolenkári,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Turisti majú nárok získať kartu vo vybraných zariadeniach bezplatne alebo si ju môžu zakúpiť za 5 eur v informačných centrách. Domáci sa ku karte vďaka akcii dostanú momentálne bezplatne.

Akciu Turistom vo vlastnom regióne pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a potrvá do 30. júna 2022. Karta je na meno, má neobmedzenú platnosť a ponúka zľavy podľa aktuálnej sezóny na letný a zimný cyklus. „Smerom k letu a k prázdninám to vnímam ako výbornú možnosť aj pre rodiny s deťmi, ktoré majú kvôli zdražovanou hlbšie do vrecka. Vďaka ponuke karty vyplnia deťom program a stanú sa turistami vo svojom regióne,“ doplnil predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

„Liptov Region Card si naši obyvatelia môžu jednoducho objednať cez web stránku regiónu visitliptov.sk a získajú online kartu do svojho telefónu a pokiaľ chcú plastovú verziu karty alebo potrebujú asistenciu pri vybavovaní karty, tak môžu navštíviť niektoré z infocentier v Liptovskom Mikuláši, Liptovskom Hrádku, Liptovskom Jáne alebo v Ružomberku, kde im radi pomôžu,“ zdôraznila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Karta ponúka zľavy v  siedmich kategóriách: vodné parky a relax, vodné atrakcie, rodiny s deťmi, šport a zážitky, kultúra a história, reštaurácie, cyklocentrá a obchody a služby. Akcie Turistom vo vlastnom regióne zároveň smeruje k podpore lokálnych prevádzok, ktoré po pandémii potrebujú aj záujem domácich. Karta ponúka zľavy až do výšky 50%, pričom priemerne ide o zľavy vo výške 15%.

Projekt Turistom vo vlastnom regióne spolufinancovala Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV aj z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 4 000,- eur.

Dátum vloženia: 19. 5. 2022 11:19
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 5. 2022 11:31