Plánovaný mananžment medveďa hnedého na Slovensku

medveď

informácia

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky požiadalo o písomné informovanie miest a obcí,  ktoré boli ŠOP SR identifikované ako rizikové, vo veci plánovaného manažmentu medveďa hnedého na Slovensku, a to ochranného odstrelu problémových jedincov medveďa hnedého v intravilánoch obcí, ako aj vo veci plánovaného riešenia krízového manažmentu synantropných jedincov medveďa hnedého vyskytujúcich sa v blízkosti intravilánov obcí.

Ministerstvo vypracovalo Manuál pre ochranný odstrel medveďa hnedého, Manuál určuje postupy pri riešení nebezpečných situácií spojených s priamymi alebo nepriamymi rizikami v súvislosti s ohrozením majetku, zdravia a života ľudí pri výskyte medveďa hnedého v intraviláne miest a obcí, a to od prijatia, spracovania a evidencii hlásení, cez pracovné postupy po nahlásení výskytu medveďa hnedého v intraviláne, až po spoluprácu pri zásahoch a elimináciu problémového/synantropného jedinca.

Manuál pre ochranný odstrel medveďa hnedého je na stiahnutie TU

Prílohy k Manuálu pre ochranný odstrel medveďa hnedého sú  na stiahnutie TU

Zoznam rizikových oblastí je na stiahnutie TU

Dátum vloženia: 2. 4. 2024 7:00