Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Volejbal

Volejbalový oddiel ktorý je zastrešený pod ŠK Kriváň Važec má dlhú históriu siahajúcu ešte do 80-tych rokov minulého storočia. Už v hale starej školy, ktorá pripomínala skôr chodbu (pamätníci si spomenú na povestný balkón) sa v pondelok a piatok večer schádzali ľudia, ktorí sa chceli zabaviť pri hraní volejbalu.

V tých časoch sa Važeckí volejbalisti aktívne zúčastňovali turnajov v širokom okolí, kde dosiahli rôzne úspechy.

Po tom ako sa základná škola presťahovala do nových priestorov a stále nebola dobudovaná nová telocvičňa sa klub postupne rozpadal kvôli nevyhovujúcim podmienkam v starej škole. Nakoniec nezostalo dostatok členov na to, aby si mohli plnohodnotne zahrať volejbal a tak si klub dal dlhú prestávku.

V roku 2008 si ale bývalí členovia povedali že je načase aby bol opäť vzkriesený volejbal vo Važci a s dávkou entuziazmu začalo tvrdé jadro volejbalu (Halko, Bartko, Čupka) organizovať starých a verbovať nových členov.

Po prvotnom nadšení prišlo vytriezvenie v podobe absencií . Mládež nemala záujem o volejbal a starších členov trápili poranenia, ktoré im znemožňovali aktívnu účasť.

Momentálne tvorí  volejbalový oddiel približne 6 ľudí z Važca, ktorí chodia pravidelne každú sobotu. Ďalej volejbalový oddiel Važec navštevujú juniori z Važca a posily zo Štrby a Popradu.

"Napriek tomu sme zostali verní volejbalu, čo dokazuje aj každoročný turnaj (naposledy to bol siedmy ročník), ktorý sa koná pravidelne medzi vianočnými sviatkami. V poslednom ročníku sme skončili na prvom mieste, kde sme vo finále porazili tým zo Štrby. V najbližšom čase plánujeme pokračovať vo svojich stretnutiach každú sobotu o 19:00. Radi privítame kohokoľvek, kto by si chcel prísť zahrať, alebo sa len prísť pozrieť na naše výkony."

                                                                                                                               Milan Bartko

                                        

 


 

Poruchové služby

Plyn
0850 111 727
Elektrina
0850 111 468
0906 25 25 25
Voda
044/552 1992
0908 916 579
Verejné osvetlenie
044/5294 121
Rozhlas
044/5294 121
webygroup

Úvodná stránka