Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hodnotiaca správa za rok 2007

Hodnotiaca správa činnosti MO ČK za rok 2007

Vážení členovia ČK, vážení hostia, milí priatelia...

... každoročne sa v prvých mesiacoch nového roka sa schádzame na hodnotiacich schôdzach, aby sme bilancovali všetko dobré i zlé, čo nám upynulý rok priniesol a ayb sme si vytýčili pre nastávajúci rok nové úlohy a predsavzatia. Všetky naše úspechy ale i neúspechy sú pre nás odrazovým mostíkom pre ďalšiu prácu v prospech našej dediny, pre tých, ktorí našu pomoc očákavajú. Veľa času by bolo treba na to, aby som vymenovala všetko čím sa ČK pričinil o dobro iných. Spomeniem len napríklad koľko ľudí naučil poskytovať prvú pomoc a tým zachránil stovky životov, organizuje bezpríspevkové darcovstvokrvi, organizuje finančné a materiálne zbierky pre tých, ktorým prírodný živelspôsobil veľké škody, zriaďuje domovy dôchodcov a iné sociálne zariadenia. Aj náš miestny spolok hľadá spôsoby a cesty ako svojim spoluobčanom prejaviť spolupatričnosť, humánne cítenie a ako im pomôcť.
Prostredníctvom MR informujeme o možnosti absolvovania rekvalifikačného kurzu opatrovateľky, ktorého absolventi môžu pracovať doma, ale aj v zahraničí, dokonca ČK môže sprostredkovať aj prácu, pretože uzavrel dohodu s Rakúskym ČK o zamestnávaní opatrovateliek v rakúskych domácnostiach, ďalej sa mal otvoriť masérsky kurz.Tieto kurzy by sa absolvovali v LM na Územnom spolku SČK Liptov, ktorý ich aj organizuje. Organizuje sa aj školenie a doškoľovanie dobrovoľných zdravotníkov SČK. V prípade väčšieho záujmu sa kurz môže uskutočniť aj v našej obci. Záchrana života je veľmi cenná vec, preto je potrebné , aby sme sa naučili poskytnúť odbornú prvú pomoc. Nikdy nevieme kedy, sa nám môže zísť. Život je totiž nevyspytateľný.
Ďalej pomáhame získavať dobrovoľných darcov krvi, hlavne z radov mládeže. Darinka Halčinová, ktorá je referentka pre darcovstvo krvi spolupracuje s mládežou, ale nedarí sa jej v získavaní nový darcov krvi tak, ako by sme si to predstavovali. V roku 2007 darovali krv títo darcovia:
- Ján Bartko č.665 jedenkrát - Marek Ilavský č.310 jedenkrát
- Mário Čipka č.93 dvakrát - Jaroslav Križan č. 382 dvakrát